سبدگردانی اختصاصی

مهمترین ویژگی سبد اختصاصی تشکیل سبد متناسب با ویژگی های خاص هر سرمایه گذار می باشد. در سبدگردانی با توجه به اهداف و توانایی ها و میزان ریسک پذیری هر یک از افراد سبدی از اوراق بهادار مختلف شامل سهام، اوراق مشارکت و سایر انواع دارایی های مالی تشکیل و مدیریت می شود.

سبدگردانی اختصاصی صندوق
استراتژی پرتفوی پرتفوی بهینه شده با توجه به ویژگیهای خاص هر سرمایه گذار پرتفوی کاملا تحت اختیار مدیران صندوق بوده و سرمایه گذاران نمی توانند نظرات خود را اعمال کنند.
انعطاف پذیری می توان با توجه خواسته های هر سرمایه گذار و با توجه به شرایط بازار به سرعت و بدون محدودیت پرتفوی را تجدید ارزیابی نمود. ملزم به رعایت برخی محدودیتها و حدنصابها در ترکیب دارایی ها بوده و انعطاف پذیری کمتری در تغییر ترکیب دارایی ها دارد.
شفافیت و دسترسی به پرتفوی سهام هر سرمایه گذار می تواند به صورت مستمر از ترکیب و عملکرد اوراق بهادار پرتفوی، خرید و فروش ها و سایر جزئیات پرتفوی مطلع گردد. صرفا ترکیب دارایی ها و صنایع افشا شده و به جزئیات پرتفوی سهام امکان دسترسی وجود ندارد.
تعداد سهام و اوراق بهادار بستگی به استراتژی هر سرمایه گذار متغیر است معمولا بین 30- 50 سهام
کارمزد و هزینه اجرایی

دو بخش ثابت و متغیر

کارمزد ثابت معمولا 1% دارایی های تحت مدیریت

کارمزد عملکرد: قابل مذاکره

معمولا سالانه 2% از دارایی های تحت مدیریت
ارکان نظارتی دارای حسابرس معتمد سازمان بورس و امین جهت نظارت بر عملکرد دارای حسابرس معتمد سازمان بورس و متولی جهت نظارت بر عملکرد
سرمایه لازم معمولا یک حداقل میزان برای آغاز فعالیت تامین می گردد محدودیتی وجود ندارد

در سبدگردانی اختصاصی ما برای شما چه کاری انجام می دهیم؟

1 - کسب اطلاعات جهت برنامه ریزی و تعیین استراتژی سرمایه گذاری

اهداف و تمایلات
افق زمانی
میزان تحمل ریسک

جهت برنامه ریزی و تعیین استراتژی سرمایه گذاری ابتدا با در نظر گرفتن محدودیتها و تمایلات خاص شما به بررسی اهداف، افق زمانی و میزان ریسک‌پذیری تان می پردازیم. شما در گام اول لازم است با همکاری مشاور سبدگردانی اطلاعات لازم را از طریق تکمیل دقیق پرسشنامه ارائه نمایید تا مشاور سبدگردانی بتواند نسبت به تعیین استراتژی بهینه اقدام نماید.

2 - قرارداد سبد گردانی و تخصیص استراتژیک دارایی ها

پس از ارزیابی اطلاعات شما توسط مشاوران بخش سبدگردانی مفید و همچنین توازن بین ریسک و بازده موجود در بازارها، ترکیب سبد بهینه شما مشخص می گردد. نتیجه ارزیابی در اختیار شما قرار گرفته و پس از تأیید و انعقاد قرارداد، عملیات سبدگردانی و تشکیل سبد بهینه رسماً آغاز می شود

3 - تشکیل سبد اختصاصی و اجرای بهینه اهداف

این مرحله شامل تصمیم نهایی و انتخاب سهم میباشد که نیازمند انجام بهینه معاملات با کمترین هزینه و بیشترین سرعت و دقت می¬باشد. خرید و فروش اوراق بهادار برای شما در قالب کد معاملاتی جداگانه‌ای انجام خواهد شد و در صورتی که آورده شما به صورت اوراق بهادار باشد اوراق بهادار مذکور پس از انعقاد قرارداد با تأیید سازمان از کد معاملاتی اصلی به کد معاملاتی جدید منتقل می‌گردد. موارد عملیاتی از قبیل انجام بهینه معاملات، ثبت و ضبط رویدادها، پیگیری سودهای تقسیمی و سایر عملیات اجرایی در این مرحله قرار می گیرند.

4 - نظارت بر عملکرد و تجدید ارزیابی پرتفوی

پیگیری اهداف از پیش تعیین شده، به حداقل رسانیدن انحرافات و نهایتاً تجدید ارزیابی و بهینه سازی پرتفوی در این مرحله قرار می¬گیرد. تیم سبدگردانی مفید با پشتیبانی تیم تحلیل خود پیوسته می کوشد تا با درنظرگرفتن اهداف مشتری، چنانچه در صنعت و یا سهامی تغییراتی اساسی صورت پذیرد نسبت به تجدید ارزیابی پرتفوی اقدام نموده تا هر چه بهتر بتوان اهداف مدنظر سرمایه گذاران را پیگیری نمود.

5 - گزارشات عملکرد

شما می توانید پیوسته و از طرق گوناگون به گزارشات عملکرد سبد اختصاصی، جزئیات وضعیت دارایی های سبد، معاملات انجام شده، و یا سایر اطلاعات مدنظرتان دسترسی داشته باشید. تیم سبدگردانی مفید می کوشد تا با شفافیت کامل گزارشات به موقع، با کیفیت و قابل اتکا به سرمایه گذاران ارائه نماید.

  • دسترسی از طریق پورتال به جزئیات عملکرد سبد اختصاصی با استفاده از نام کاربری و رمز عبور اختصاصی
  • گزارشات ماهانه و دوره ای عملکرد سبد اختصاصی
  • گزارشات خاص مدنظر سرمایه گذاران با توجه به درخواست مشتری در کوتاهترین زمان ممکن